W niedzielne, słoneczne popołudnie 13 września 2020 r. w Orli odbył się Charytatywny Piknik dla Filipka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Orla.

             Filip jest mieszkańcem naszej gminy, który walczy ze straszną chorobą SMA typu pierwszego - chorobą, w której umierają neurony odpowiedzialne za pracę mięśni. Potrzebuje najdroższego leku świata, który kosztuje ponad 9 milionów złotych. 

            Szlachetne serca wokalistów oraz kiermaszowych wystawców z ręcznie robionymi drobiazgami oraz przysmakami kulinarnymi przyciągnęły mieszkańców zarówno naszej jak i sąsiednich gmin.  Wśród wystawców z naszej gminy znaleźli się: Wojownicy Filipka, KLUB Seniora Orla, Koło Gospodyń Wiejskich w Orli, Centrum Wolontariatu w Orli. Na scenie wystąpiły zespoły: Dobryje Grajki & Zołoto, Fermata, Forti, Xfort, Studio Piosenki FART, Werwoczki, Magda Niewińska, DJ Osip, DiDżej – Mietek. Piknik gościnnie odwiedził król disco polo – Zenon Martyniuk ze swoją rodziną. Artysta przekazał swoją płytę z autografem oraz inne gadżety, które zostały przekazane na licytację, w celu uzyskania funduszy. W akację aktywnie włączyli się także lokalni motocykliści. Podczas pikniku Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim przeprowadziła tresury psów policyjnych.

Organizatorzy kierują serdecznie podziękowania: sponsorom, zespołom oraz wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się w organizację Pikniku Charytatywnego dla Filipka. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy swoją cegiełką wsparli zbiórkę. Uzbierana kwota 20 656, 30 zł trafiła na konto małego wojownika.