Aktualności

Podczas ferii nie można się nudzić, dlatego dzieci z naszej gminy mogły uczestniczyć w zajęciach organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury oraz w szkole w Orli.

W pierwszym tygodniu ferii w dniach od 21.01 do 26.01.2008 r. dzieci i młodzież miały możliwość sprawdzić swoje zdolności kucharskie podczas zajęć kulinarnych.

Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności także w konkursie plastycznym.

Codziennie w godzinach od 900 - 1200 do dyspozycji młodzieży była udostępniona sala gimnastyczna w Zespole szkół z d.n.j.b. im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Wszyscy chętni mogli zagrać w piłkę nożną oraz potrenować grę tenisa stołowego do zbliżającego się turnieju o puchar Wójta Gminy.

W drugim tygodniu ferii w dniach od 28.01. do 02.02.2008 r. dzieci uczestniczyły w wyjeździe do Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce, a także do kina działającego przy muzeum.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia rękodzielnicze prowadzone przez panią Krystynę Grygoruk, która pokazała dzieciom jak wyplata się przeróżne rzeczy z gazety.

Dużą atrakcją był wyjazd na warsztaty do Lewkowa, gdzie dzieci wzięły udział w konkursie lepienia w glinie.

W dniu 31 stycznia 2008 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Orli odbył się turniej Tenisa Stołowego o puchar Wójta Gminy Orla. Turniej spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Wójt Gminy Piotr Selwesiuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Aleksander Klin wręczyli zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz możliwość gry z Wójtem Gminy, zawodnikiem II-ligowej drużyny KTS Bielsk Podlaski.

Wójt Gminy Orla rozgrywa mecz ze zwycięzcą.

Przewodniczący Rady Gminy i Wójt Gminy wręczają puchary i dyplomy za udział w turnieju.Na zakończenie ferii w dniu 01 lutego 2008 r. przy remizie OSP w Orli zorganizowane zostało ognisko dla wszystkich uczestników.


Created by raptorf22