Aktualności

WAKACJE Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY W ORLI

Gminny Ośrodek Kultury w Orli w dniach od 5 lipca do 16 lipca, przygotował dla dzieci i młodzieży bogaty program imprez, wyjazdów, wycieczek, konkursów i zawodów. Każdego dnia nasi podopieczni aktywnie brali udział w zajęciach kulinarnych oraz plastycznych, miłą atrakcją dla dzieci był rajd rowerowy "Poznajemy naszą gminę".

W ramach współpracy odwiedziła nas 11 osobowa grupa młodzieży ze Świetlicy Rostki gmina Stawiski, młodzież z naszej gminy szybko nawiązała dobry kontakt z gośćmi, zawiązały się nowe przyjaźnie.

Zorganizowano wycieczkę do Placówki Staży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych, gdzie dzieciom i młodzieży pokazano sprzęt transportowy (samochody, motocykle, pojazdy specjalne) oraz sprzęt uzbrojenia i techniki specjalnej(noktowizory i gogle noktowizyjne) omówiono charakter służby Straży Granicznej jak i rejon działania placówki. Na zakończenie wspólnie z funkcjonariuszami udaliśmy się nad zalew "Bachmaty" gdzie zorganizowaliśmy ognisko.

Kolejną wielką atrakcją był występ teatru "Ptaszyna" z Białegostoku wszystkie chętne dzieci mogły wziąć udział w spektaklu "Od ziarna do chleba", uczestniczyć w pokazach iluzjonisty, a następnie przez kilka godzin podopieczni wraz z opiekunami brali udział w różnych konkursach i zabawach z nagrodami. Tego dnia jeden z najmłodszych uczestników wakacji Krystian Wołodkiewicz obchodził 5 urodziny, był duży tort, słodki poczęstunek oraz wspólne śpiewanie.

Na zakończenie wakacji ,OSP w Orli zorganizowała dzieciom kurtynę wodną,

Dwa tygodnie minęły nam w niesamowitej atmosferze zabawy.

Gminny Ośrodek Kultury w Orli dziękuje:
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, OSP Orla, Jolancie Socha - Dyrektor GOK w Dubiczach Cerkiewnych, Chorążemu Sztabowemu - Mirosławowi Sadowskiemu, Adamowi Bogdanowiczowi - teatr "Ptaszyna", Grażynie Kaminowskiej ze Świetlicy Rostki gmina Stawiski.

Created by raptorf22