Aktualności

SZTUKA NA WALIZKACH

Od kwietnia 2011 r. trwa nasza podróż. Spakowaliśmy swoje artystyczne manatki do walizki i przemierzamy z nimi okoliczne wsie. Nie zważając na trudy związane z podróżą odwiedzamy dzieci z kolejnych wiejskich szkół, aby zapoznać je z osobliwościami sztuki. Odkąd przecieramy artystyczne szlaki, zyskaliśmy nowych przyjaciół w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym, Zespole Szkół w Augustowie oraz Zespole Szkół z dnjb im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Ilekroć od nich wracamy, tęsknimy i czekamy na kolejne spotkania ze SZTUKĄ NA WALIZKACH, dzieciakami i ich rodzicami.

Bardzo lubimy targać swoje piękne walizki od szkoły do szkoły. Mamy w nich same niespodzianki - za każdym razem inne. W naszych kufrach z trudem mieszczą się liczne kopie dzieł sztuki oraz fantastycznie fajne materiały plastyczne! Kiedy otwieramy wieczka w walizkach, wyskakują z nich gąbki do malowania, chrupki do chrupania, ups … chrupki do sklejania, kartony do cięcia, farby, do brudzenia rąk i glina do lepienia.

Teraz dzieci już znają podział barw na podstawowe i pochodne, ciepłe jak słońce i zimne niczym lód. Dzięki temu potrafią nieźle zamieszać na paletach nie tylko pędzelkiem, ale gąbką czy nożykiem. Od dziś faktura nie jest już potworem tylko miłym uczuciem związanym z poznawaniem przez dotyk. Niech żyje przygoda! Niech żyje sztuka na walizkach, niech żyją najprawdziwsze sztalugi, blejtramy, palety, pędzle i farby. Niech żyją nasi młodzi artyści, którzy potrafią wykorzystać te wszystkie tajemnicze narzędzia!Specjalnie dla nich, za wytrwałość, szykujemy moc atrakcji.

16 czerwca 2011 r. w godzinach 10 - 13 na placu przy szkole w Orli odbył się "Piknik ze sztuką". To była dzika impreza, pełna przygód i niebezpieczeństw. Uczestnicy poznali na niej dżunglę i jej mieszkańców. Czekało na nich kolorowanie egzotycznych zwierząt, wyplatanie gigantycznej pajęczyny, lepienie z gliny oraz malowanie i rysowanie na dużych formatach.

Już po wakacjach kolejne ciekawe warsztaty!

Projekt jest realizowany z udziałem środków Ministra kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Created by raptorf22