Aktualności

Wystawa ,, Tradycyjna tkanina ludowa ziemi orlańskiej " w Synagodze w Orli

W dniu 11 lipca o godzinie 18.00 odbyło się otwarcie wystawy w synagodze zatytułowanej "Tradycyjna tkanina ludowa ziemi orlańskiej" organizowanej przez Wójta Gminy Orla, Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce, Gminny Ośrodek Kultury w Orli, OSP Orla i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Orlańskiej w Orli.

Wystawa skierowana jest do dzieci i młodzieży oraz osób spoza terenu gminy Orla. Jej celem jest zaprezentowanie tradycyjnych tkanin: płacht wełnianych i lnianych, obrusów, ręczników wyszywanych ręcznie, różnego rodzaju płótna lnianego. Wystawa pozwala zapoznać się z tradycją tkania i technologią obróbki lnu. Oprócz tego można zobaczyć tradycyjne, białoruskie stroje ludowe z naszego terenu. Na wystawie są zaprezentowane eksponaty udostępnione przez Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz osoby prywatne: Olgę Niesteruk, Zoję Majstrowicz, Marię Rola, Marię Mincewicz, Aleksandrę Łojewską, Zoję Wołosowicz, Annę Stec, Elżbietę Nazarewicz i Antoninę Tarantę.

Wystawę można oglądać do 17 sierpnia 2008 roku w godz. 10.00 - 20.00 od poniedziałku do soboty. Serdecznie zapraszamy!Otwarcia wystawy dokonał Wójta Gminy Orla - Piotr Selwesiuk.Ekspozycja poświęcona tradycyjnym wyrobom lnianym - cykl obróbki lnu obrusy i ręczniki haftowane ręcznie.Tradycyjne stroje białoruskie z terenu Gminy Orla.Ekspozycja cieszyła się zainteresowaniem młodzieży i osób starszych.Tradycyjne krosna na tle wykonanych na nich wyrobów.


Created by raptorf22