Warsztaty kulinarne ,,Smak tradycji"

Gminny Ośrodek Kultury w Orli organizuje warsztaty kulinarne pt. "Smak tradycji". Odbywać się one będą w Orli oraz w wybranych wsiach Gminy Orla. Na realizację projektu Gminny Ośrodek Kultury otrzymał dofinansowanie w wysokości 4000 zł z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w ramach projektu Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży. W trakcie realizacji warsztatów we wsiach Gminy Orla zostaną zebrane tradycyjne przepisy, które będą spisane w formie poradnika kulinarnego. W warsztatach bierze udział 15 osób.

Pierwsze spotkanie odbyło się we wsi Reduty 25 lipca br. Młodzież, pod fachowym okiem Zoji Majstrowicz przygotowała regionalne potrawy (pyzy i obwarzanki). Uczestnicy warsztatów mieli również okazję pojechać w dniu 28 lipca br. do wsi Krywiatycze na zajęcia kulinarne zorganizowane przez Panią Nadzieję Sacharczuk, gdzie nabyli umiejętność wypieku tradycyjnych wyrobów drożdżowych (bułek, korowaja).

W trakcie warsztatów młodzież poznaję tajniki i receptury wykonywania regionalnych produktów kulinarnych. Efektów ich pracy można będzie spróbować na festynie ,,Orlańskie Spotkania" w dniu 31 sierpnia 2008 r. (plac przy synagodze w Orli).

Wykonywanie pyz


Robienie obwarzanków


Wykonywanie wyrobów drożdżowych


Created by raptorf22