Aktualności

Orlańskie kolędowanie

W niedzielę 20 stycznia 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Orli odbył się Przegląd "Orlańskie Kolędowanie", zorganizowany przez Wójta Gminy Orla oraz Gminny Ośrodek Kultury w Orli, przy współpracy Parafii Prawosławnej pw. św. Archanioła Michała w Orli oraz Kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Orli.

Z kolędami wystąpiły zespoły folklorystyczne działające przy Gminnym Ośrodku Kultury: "ORLANIE", "WERWOCZKI", "MALINKI" z Malinnik oraz Młodzieżowa grupa wokalna "FERMATA". Zaprezentowały się także chóry parafialne z Parafii Prawosławnych: w Orli, w Podbielu, w Wólce Wygonowskiej oraz w Szczytach-Dzięciołowie. Zebrani mogli również posłuchać Chóru Stowarzyszenia "OJCOWIZNA" Ziemi Bielskiej oraz Grupy dziecięcej Księdza Pawła, działającej przy Kaplicy w Orli, a ponadto utworów religijnych w wykonaniu Grupy z Kościoła Zielonoświątkowego w Dubiczach Cerkiewnych. Miłym akcentem kolędowania był występ laureatów szkolnego Konkursu Kolędniczego, organizowanego w Szkole Podstawowej w Orli, Zespołu 1/3 ze Szkoły Podstawowej w Orli oraz Chóru Bractwa Młodzieży Prawosławnej przy Parafii Prawosławnej w Orli.

Swój dorobek artystyczny gościnnie zaprezentowały: Zespół i Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów ŻEMERWA - ze Studziwód oraz zespoły folkloru tradycyjnego ze wsi Chocisław koło Małoryty na białoruskim Polesiu: "CHOCISŁAWIANIE" i "WIOSKOWA TOBOŁA".

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom:

SZCZYTY Sp. z o.o. w Szczytach Nowodwory,
ARHELAN Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim.

Created by raptorf22