Aktualności

Koncert w ramach XXXVIII Festiwalu Muzyki Cerkiewnej

W Festiwalu Muzyki Cerkiewnej biorą udział chóry bez względu na narodowość i wyznanie - a więc nie tylko wyznawcy prawosławia, ale również katolicy, grekokatolicy, protestanci, muzułmanie, buddyści, wyznawcy judaizmu. Przez 37 lat podczas Festiwalu zaprezentowały się chóry z pięciu kontynentów. Chórzyści walczą o prestiżowe pierwsze nagrody w konkursie ocenianym przez międzynarodowe jury, składające się z najznamienitszych kompozytorów i dyrygentów śpiewu cerkiewnego.

17 maja b.r. na sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Orli mieliśmy zaszczyt gościć dwóch laureatów Festiwalu: Młodzieżowy Chór "Adamant" z Rygi na Łotwie oraz Chór "Raduga" z Baranowicz na Białorusi.

Przed koncertem odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Piotra Nesterowicza. Tematem przewodnim ekspozycji był karnawał w Wenecji. Zaprezentowane zostały także prace zrobione w duchu karnawałowym przez dzieci z Orli działające w ramach koła fotograficznego. Piękne, tajemnicze postacie uwiecznione na zdjęciach skłaniają do refleksji, inspirują też do zainteresowania się historią najsłynniejszej maskarady w Europie.

Created by raptorf22