Aktualności

Ferie zimowe 2019 z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Orli

Tegoroczne ferie zimowe, młodzież szkolna z Orli spędziła pod hasłem kreatywności oraz rozwoju. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury zadbali o to, aby czas wolny od nauki nie zmarnować na nudę.

W zaplanowanych wyjazdach poza Orlę oraz zajęciach w Ośrodku, warsztatach fotograficzno- filmowych i teatralnych, chętnie uczestniczyli wszyscy, bez względu na wiek.

Pierwszy dzień wspólnych zajęć okazał się najsłodszym dniem ferii, a to za sprawą wizyty w Cukierni Litwińczuk w Bielsku Podlaskim. Właścicielka, Pani Ewa Litwińczuk wprowadziła dzieci w tajniki produkcji tortów, dając im do dyspozycji biszkopty, kremy i wszelkie słodkie elementy dekoracyjne. Każdy wykonał swój pierwszy w życiu, niepowtarzalny, prawdziwy tort.

Drugiego dnia należało spalić nadmiar kalorii nabytych w cukierni, więc odbyły się zajęcia sportowe taekwon-do oraz zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Orli.

Nigdy nie wolno zapominać o bezpieczeństwie. 24 stycznia Gminny Ośrodek Kultury odwiedzili policjanci oraz żołnierze Związku Strzeleckiego STRZELEC, którzy pokazali dzieciom, jak należy się zachowywać w razie wypadku, pożaru, jak pomóc sobie lub innym, jak chronić swoje życie i zdrowie.

W drugim tygodniu ferii, w Gminnej Bibliotece Publicznej miał miejsce bal maskowy, na który dzieci wykonywały własnoręcznie kostiumy, używając różnych tkanin i papieru. Kulminacją zabawy było przedstawienie teatralne ,,Złośliwości jej królewskiej mości", zaprezentowane przez teatr ,,Maska".

Odwiedziliśmy także Teatr Lalek w Białymstoku, w którym wystawiano alegoryczną opowieść o przyjaźni i poszukiwaniu własnego, szczęśliwego miejsca na świecie ,,Ach, jak cudowna jest Panama!". Dzieci doskonale zrozumiały przekaz dotyczący prawdziwych wartości życiowych.

Oprócz tego w Białymstoku dzieci odwiedziły także rozgłośnię radiową Radia Jard. Zobaczyły studio, zapoznały się z tajnikami pracy prezentera radiowego, a Dyrektor radia Jard, Pan Wojciech Kuczyński udostępnił dzieciom mikrofon po to, aby każdy mógł na żywo pozdrowić swoich bliskich na falach eteru.

Z powodu kapryśnej pogody, nie odbył się planowany kulig.

Wybraliśmy także aktywne zajęcia w ciepłej wodzie pod okiem ratowników w aquaparku w Hajnówce, i taka forma wyładowania energii bardzo się dzieciom podobała.

Zwieńczeniem warsztatów fotograficzno-filmowych było zaprezentowanie teledysku o tematyce bożonarodzeniowej.

Ferie zimowe upłynęły na ciekawych zajęciach, które były możliwe dzięki współpracy z wieloma osobami i instytucjami.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji ferii zimowych, w tym, rodzicom biorących udział w zajęciach za zaufanie oraz aktywną współpracę z pracownikami GOK. Tylko dzięki wspólnym działaniom nasze dzieci uczyły się i bawiły, chociaż nie siedziały w ławkach i nie korzystały z podręczników.

Created by raptorf22