Aktualności

Kiermasz dla Emilki

W niedzielę, 7 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Orli miało miejsce niezwykłe wydarzenie - kiermasz ozdób świątecznych połączony z występami artystycznymi dzieci ze Szkoły Podstawowej w Orli. Cała akcja miała na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie 5-letniej Emilki, bielszczanki walczącej z nowotworem mózgu. Dziewczynka przeszła już operację ratującą życie, którą wykonali lekarze w specjalistycznej klinice w Wiedniu. Aby doprowadzić leczenie do pozytywnego końca powinna pozostać tam jeszcze około pół roku. Koszt operacji oraz leczenia oszacowano na 200 tys. euro.

Na kiermaszu wystawiono ozdoby wielkanocne wykonane specjalnie na ten cel przez panie i dzieci na warsztatach rękodzielniczych. Były też kartki wielkanocne zrobione przez przedszkolaków grupy 3-4 latków, malowane słoje, zrobione przez dzieci ze szkolnego koła plastycznego ,,Mały Artysta" oraz robótki ręczne wydziergane przez przewodniczącą Klubu Seniorów - Panią Irenę Dmitruk. Dzieci ze szkoły przedstawiły spektakl "Rekruty", grupa teatralna "Bajka" przedstawienie "Bajka o jeżyku, który szukał przyjaźni", zaś szkolna grupa wolontariacka zaprezentowała wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Gościem honorowym była Pani Bożena Owerczuk, wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr. 78 im. Ewy Szelburg-Zarębiny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Pragniemy podziękować, w imieniu Emilki i jej rodziców, wszystkim osobom zaangażowanym w tą akcję, m.in.: Pani Marii Tomczuk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Orli, nauczycielom tutejszej szkoły, pracownikom GOK oraz dzieciom, aktywnie biorącym udział w warsztatach i w przedstawieniach. Dziękujemy także paniom, które poświęciły swój czas na tworzenie ozdób na kiermasz oraz IKEA Industry Orla, za podarowanie figurek wyciętych z produkowanej tam płyty HDF. Zebraną kwotę - 2.257,50 zł. przekazaliśmy na kontynuację leczenia Emilii.

Created by raptorf22