Aktualności

Festyn Kultury Białoruskiej "Orlańskie Spotkania" 2018

W sobotę 1 września 2018 r. na placu przed Synagogą w Orli odbyła się jedna z największych i najatrakcyjniejszych imprez plenerowych w naszej gminie - Festyn Kultury Białoruskiej "Orlańskie Spotkania". Na scenie, obok zespołów folklorystycznych z gminy Orla oraz sąsiadujących gmin, swój dorobek artystyczny gościnnie zaprezentowały także zespoły z Białorusi: "KUPALINKA", "BIEŁYJE ROSY", "HULAJ KAZAK".

Wśród imprez towarzyszących znalazły się m.in. stoiska z rękodziełem ludowym, stoiska zaprzyjaźnionych gmin, kiermasz książek Gminnej Biblioteki Publicznej w Orli, stoisko informacyjne KRUS w Bielsku Podlaskim.

Nowością na tegorocznym festynie, był pokaz mody zorganizowany przez Fundację FUTURUM w ramach projektu "ETNOkreacje" oraz warsztaty krawieckie. Podczas festynu tradycyjnie nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, czego dowodem są zdjęcia ...

Podczas festynu zostały także ogłoszone wyniki już XII edycji konkursu na "Najlepiej utrzymaną posesję na terenie Gminy Orla". Oto one:
I miejsce zajęła posesja Państwa Urszuli i Eugeniusza Bedeniczuk (Szczyty Dzięciołowo);
II miejsce zajęła posesja Pana Janusza Bobika (Krywiatycze);
III miejsce zajęła posesja Pani Walentyny Jurczuk (Koszki).
Wyróżnienie powędrowało zaś na ręce Pana Leona Hryniewickiego (Orla).

Dziękujemy za udział: Pani Wierze Kawieckiej (Reduty), Pani Marii Kalinowskiej (Wólka Wygonowska) oraz Pani Halinie Ostapczuk (Moskiewce).

Końcowym punktem festynu był pokaz sztucznych ogni. Głowy widzów uniosły się na dłuższą chwilę do góry. Rozbłyskom nie było końca, a widzowie byli zachwyceni.

Po wspaniałym pokazie sztucznych ogni spragnionych dalszej zabawy zaproszono na zabawę taneczną z zespołami: "Kors&Relaks", "Americanos" i "MaKsim".

Tegoroczny festyn zaliczamy do bardzo udanych. Pogoda tym razem nie zawiodła. Piękne słońce aż do wieczora cieszyło zarówno bardzo licznie przybyłą publiczność, a także wystawców i samych artystów. Cieszymy się, że możemy zapewnić wszystkim rozrywkę na wysokim poziomie, gdzie każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Szczególne podziękowania składamy sponsorom imprezy. Dziękujemy:

1. Przedsiębiorstwu Drogowo - Mostowemu MAKSBUD Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim
2. MK-BUD Firmie Budowlanej-Handel Mariusz Kosiński w Białymstoku
3. EKO-BUDBRAND Sp. z o.o. Sp. k. w Brwinowie
4. "IGOR" Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu Igor Tchórzewski
5. P.T.H.U "MARTEN" Jan Kuna z siedzibą w Bielsku Podlaskim
6. SZCZYTY Sp. z o.o. w Szczytach Nowodwory
7. Naftan Sp. z o.o. z siedzibą w Olekszach
8. Przedsiębiorstwu Handlowemu Andrzej Kuptel z siedzibą w Orli
9. Gospodarstwu Rolnemu w Parcewie Andrzej Brzozowski
10. Sali Bankietowej "Maestro" z Orli - Państwu Emanueli i Kamilowi Grygorowicz

Created by raptorf22