Aktualności

III miejsce uczennicy Gimnazjum w Orli - Aleksandry Rogozy w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie

25 kwietnia 2017 r. w siedzibie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku, odbył się etap okręgowy Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów realizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych w ramach programu "Szkoła bliższa prawu".

W konkursie doskonale zaprezentowały się uczennice Gimnazjum w Orli: Aleksandra Rogoza z kl. II Gimnazjum oraz Monika Zyrczuk-Żar z kl. III Gimnazjum. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zarówno Ola, jak i Monika uzyskały w części pisemnej maksymalny wynik - 100%. W części ustnej uczennice z Orli również uzyskały znakomity wynik. Nieco lepszy rezultat osiągnęła Aleksandra Rogoza, która decyzją Komisji zdobyła III miejsce w okręgu i będzie reprezentować woj. podlaskie w Finale w Warszawie. Monika Żyrczuk-Żar zdobyła 5 miejsce.

Link do oficjalnych wyników - zobacz

Finał Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie odbędzie się w Warszawie 16 maja br. Komisja podkreśliła bardzo wysoki poziom wiedzy uczniów biorących udział w konkursie. Uczestnicy etapu okręgowego otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe.

Należy nadmienić, że uczennice z Orli były jedynymi reprezentantami powiatu bielskiego i południowej części woj. podlaskiego w konkursie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic jest mgr Sławomir Niedźwiecki.

Monika Zyrczuk-Żar

Nagrodę odbiera Aleksandra Rogoza

Created by raptorf22