Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP

W dniu 5 sierpnia br. po raz szósty zagościł w Orli Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP 2017. Artyści z Polski, Francji i Rosji przedstawili wspaniałe widowiska, które zachwyciły nawet najbardziej wymagającą publiczność.

Najmłodsi obejrzeli między innymi "Historię Czerwonego Kapturka" i "Tymoteusza wśród ptaków" w wykonaniu Teatru Barnaby oraz inscenizację "Taka pchła" Teatru Malutkiego. "Objazdowe Nieme Kino - Bajki" w wykonaniu grupy Muzikanty porwało dzieci w świat bajek. Mali widzowie doskonale wcielali się w bohaterów przeróżnych historii, a widownia pomagała tworzyć niespodziewane zwroty akcji przedstawianej opowieści.

Kolejny pokaz wykonała trójka tancerzy- akrobatów z grupy Le Cirque Jafarson z Francji -to niezapomniane taneczne widowisko. Artyści włączyli w swoją choreografię elementy otoczenia i zamienili przestrzeń w unikalną scenografię.

The Theatre Company Mr Pojo's Wandering Dolls z Rosji w przedstawieniu "Mignone" pokazał graną bez słów historię nastoletniej dziewczyny mieszkającej samotnie w szafie, która chce zdobyć miłość, przyjaźń i rodzinę, ale mimo tego dostaje jedynie oklaski od publiczności. Rozbijając szafkę wychodzi na zewnątrz, nakrywa stół, kładąc na nim talerze, jedzenie i tworzy własną rodzinę z publicznością. To opowieść o utracie i odnalezieniu, duszy i muzyce, szczęściu i samotności. Do starszej widowni adresowany był także spektakl Teatru Pian pn. "Przejście", którym mówił o poszukiwaniu portalu, przez który można dostać się na lepszą stronę samego siebie.

Spektaklom towarzyszyły "impresje z baniek mydlanych" w wykonaniu duetu cyrkowców i animatorów kultury.

Kulminacyjnym punktem Festiwalu w Orli był koncert w Synagodze w wykonaniu Karoliny Cichej i Elżbiety Rojek, których muzyka jest połączeniem wielowiekowej obecności wielu wyznań Wschodu i Zachodu w jeden spójny rytm.


Created by raptorf22