Aktualności

Aleksandra Rogoza finalistką etapu centralnego II edycji Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów

16 maja 2017 r. w siedzibie naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie odbył się Finał II edycji Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Po części oficjalnej i wystąpieniach Patronów Honorowych i gości: Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych, przedstawiciela Naczelnego Sądu Administracyjnego, nastąpiły wystąpienia konkursowe Finalistów przed Komisją i publicznością.

W Konkursie bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Rogoza uczennica klasy II Gimnazjum w Orli, która udzieliła poprawnych odpowiedziała na pytania, godnie reprezentowała woj. podlaskie i uzyskała tytuł Finalisty. Serdecznie gratulujemy Aleksandrze i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennicy jest mgr Sławomir Niedźwiecki. Tytuł Laureata zdobyła Martyna Świątek z woj. wielkopolskiego.

Kryteria oceny wystąpień przed Komisją i publicznością były następujące:
Treść wypowiedzi: - spójne, rzeczowe, logiczne odniesienie się do tematu
- dynamiczna, żywa narracja bez zbędnych komentarzy i dygresji
- wypowiedź zrozumiała dla słuchacza
- prezentacja ciekawa dla słuchacza
- zawiera wnioski.
Wykonanie: - utrzymywanie kontaktu wzrokowego ze słuchaczami
- autentyczność przekazu
- budzenie wyobraźni/ uczuć/ umysłu
- adekwatne do treści używanie ruchów, gestów i mimiki
- dykcja - wypowiedź wyraźna i staranna.

Przed ogłoszeniem wyników etapu centralnego i wręczeniem nagród uczestnicy Konkursu wzięli udział w spacerze po Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Celem Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie jest wszechstronne działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży, propagowanie związków prawa polskiego z prawem Unii Europejskiej.


Created by raptorf22