Aktualności

Giełda Projektów Kulturalnych w Białymstoku

8 listopada 2017 roku w białostockich Spodkach odbyły się: konferencja, Dyskusyjne Forum Kultury oraz Giełda Projektów Kulturalnych.

Podczas konferencji prelegenci pochylili się nad ważną i bliską dla naszego regionu kulturą pogranicza - szansami i wyzwaniami z nią związanymi. Została podjęta próba oceny kondycji współczesnej kultury ludowej oraz tradycji. W trakcie Dyskusyjnego Forum Kultury można było rozmawiać o tym, jak zachęcić młodzież do kultywowania kultury ludowej i tradycyjnej.

Giełda Projektów to świetny sposób na zaprezentowanie się 14 działań zrealizowanych dzięki wsparciu regrantingowemu w ramach programu Podlaski Pomost Kultury. Wśród nich znalazł się projekt realizowany na terenie gminy Orla "Wielokulturowość w moich oczach" - warsztaty fotograficzno-filmowe. Projekt miał na celu pokazanie wielokulturowości naszego regionu oraz poznanie zagadnień dotyczących fotografii i techniki animacji poklatkowej.

Efektem pracy jest wystawa fotograficzna, wydane pocztówki ukazujące wielokulturowość gminy Orla, a także film - legenda stworzony z klocków lego "Jak w Orli synagogę zbudowano".

Zapraszamy do odwiedzenia strony facebook.com: https://www.facebook.com/wielokultorowoscwmoichoczach/


Created by raptorf22