Aktualności

Festyn "Orlańskie Spotkania"

2 września 2017 r. pomimo pochmurnej pogody warto było wyjść z domu i odwiedzić plac przy Synagodze w Orli, gdzie odbywał się Białoruski Festyn Ludowy "Orlańskie Spotkania".

Na powitanie odśpiewano hymn "Orla, Orla", by w dalszej kolejności oficjalnego otwarcia festynu dokonać mógł Pan Piotr Selwesiuk - Wójt Gminy Orla, który serdecznie przywitał przybyłych gości, mieszkańców Gminy oraz pozostałych uczestników imprezy oraz zaprosił do wspólnej zabawy.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: Pan Jurij Kułabuhow - Radca Ambasady Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Wojciech Przygoński - Pełnomocnik Wojewody Podlaskiego ds. Mniejszości Narodowych oraz licznie przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych różnych szczebli i rządowych jednostek organizacyjnych.

Przed zgromadzoną publicznością, swoje umiejętności taneczne, wokalne i muzyczne zademonstrowały zespoły funkcjonujące przy Gminnym Ośrodku Kultury w Orli, tj.: "Orlanie", "Fermata", "Malinki" i "Werwoczki". Ponadto na scenie zaprezentowała się Grupa Taneczna "Bajka" i zespół "1/3" działające przy Szkole Podstawowej w Orli oraz artyści z Podlasia wykonujący utwory w j. białoruskim: "Czyżowianie", "Dawid Szymczuk BAND", "Omorfos" czy wreszcie "Czeremszyna". Długimi oklaskami nagrodzono gwiazdę wieczoru formację "Baćka Ataman" z Mińska na Białorusi. W przygotowanym repertuarze nie zabrakło kozackich i ludowych pieśni, a także tańca z szablami.

Oprócz występów na scenie, można było obejrzeć stoiska z rękodziełem i wyrobami ludowymi, stoiska zaprzyjaźnionych gmin oraz plenerowe wystawy fotograficzne. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, m. in. dmuchanej zjeżdżalni i trampoliny. Przy stoisku IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział Orla, odbywały się gry, zabawy i konkursy, w których na uczestników czekały nagrody i pamiątkowe gadżety. Jednym słowem - każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas festynu tradycyjnie już ogłoszono wyniki XI edycji konkursu na "Najlepiej utrzymaną posesję na terenie Gminy Orla". Zaszczytne miano najlepiej utrzymanej posesji otrzymała posiadłość z miejscowości Koszele, której właścicielem są Państwo Nadzieja i Eliasz Kalina.

A wieczorem, kiedy zrobiło się już ciemno można było obejrzeć pokaz sztucznych ogni oraz bawić się do późnych godzin nocnych przy muzyce zespołu Lajland.

Szczególne słowa uznania kierujemy pod adresem sponsorów, którzy wsparli tę imprezę w możliwym dla siebie wymiarze i sposobie. Dziękujemy:
1. IKEA Industry Orla Sp. z o.o. z Koszek,
2. Firmie Eurowatt Polska z siedzibą w Warszawie,
3. Przedsiębiorstwu Drogowo - Mostowemu MAKSBUD Sp. z o.o. w Bielsku Podlaskim,
4. P.T.H.U "MARTEN" Jan Kuna z siedzibą w Bielsku Podlaskim,
5. Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce,
6. Firmie WIKBUD Wiesław Kiśluk z siedzibą w Siemiatyczach,
7. Firmie Naftan Sp. z o.o. z siedzibą w Oleszkach,
8. Firmie KAN Sp. z o.o z siedzibą w Kleosinie,
9. Igorowi Tchórzewskiemu - Radnemu Rady Gminy Orla,
10. Przedsiębiorstwu Handlowemu Andrzej Kuptel z siedzibą w Orli,
11. Gospodarstwu Rolnemu w Parcewie Andrzej Brzozowski,
12. Bankowi Spółdzielczemu w Bielsku Podlaskim,
13. Firmie TRANS LIS Mirosław Nikołajuk z siedzibą w Bielsku Podlaskim,
14. Sklepowi Spożywczo-Przemysłowemu "Janek" z Orli Tomasz Gawryluk.
15. Sali Bankietowej "MAESTRO" w Orli.


Created by raptorf22