Aktualności

ZŁOTE GODY - 50-lecie pożycia małżeńskiego

28 września br. w sali bankietowej "Maestro", w niezwykle uroczystej oprawie 23 pary małżeńskie z terenu gminy Orla świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Za zgodność we wspólnym pożyciu, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał gospodarz spotkania Pan Piotr Selwesiuk Wójt Gminy Orla.

W uroczystości uczestniczyli ponadto Pan Aleksander Klin Przewodniczący Rady Gminy Orla, Pani Irena Odzijewicz Sekretarz Gminy Orla oraz Pani Katarzyna Dobroczyńska Zastępca Kierownika USC w Orli, a także rodziny Jubilatów. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków oraz toastu wzniesionego symboliczną lampką szampana.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Specjalnie dla przybyłych par wystąpiły zespoły: "1/3", "Bez - Endu" oraz Grupa Teatralno-Taneczna "Bajka", działające przy Zespole Szkół z d.n.j.b. im. Ziemi Orlańskiej w Orli. Podczas uroczystego obiadu pary małżeńskie dzieliły się swoimi wspomnieniami i przeżyciami ze wspólnie spędzonych lat, nie kryły także wzruszenia z tak podniosłej chwili.

Z szacunkiem patrzymy na ludzi, którzy przez ponad 50 lat trwają w szczęśliwym związku, wspierając się wzajemnie w dobrych i złych chwilach swojego życia. Złote Gody to piękny przykład i wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali:

♦ Olga i Leon Dmitruk
♦ Maria i Mikołaj Fiedorowicz
♦ Irena i Mikołaj Grygoruk
♦ Galina i Michał Kulik
♦ Walentyna i Paweł Kulik
♦ Wiera i Włodzimierz Leoniuk
♦ Maria i Eustachy Pryzowicz
♦ Nina i Jan Szczygoł
♦ Anna i Bazyl Czykwin
♦ Antonina i Anatol Grygoruk
♦ Anna i Dymitr Korzun
♦ Krystyna i Antoni Kryszyło
♦ Maria i Grzegorz Kulik
♦ Tamara i Mikołaj Murawski
♦ Osa Walentyna i Aleksander
♦ Helena i Wiesław Rogalscy
♦ Bazyli i Walentyna Rogoza
♦ Olga i Włodzimierz Rybaczuk
♦ Maria i Rościsław Sawiccy
♦ Nadzieja i Michał Sosna
♦ Walentyna i Czesław Stuligrosz
♦ Nadzieja i Jan Szczygoł
♦ Anna i Mikołaj Szkoda
♦ Tamara i Aleksander Szymańscy
♦ Zenaida i Bazyl Szymczuk
♦ Klaudia i Jan Żmieńka

Jubilatom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata Wspólnego Życia.


Created by raptorf22