Aktualności

Spotkanie pn. "Most wymiany Kulturowo/Turystycznej między Powiatem Hajnówka a Nowy Targ"

21 stycznia 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Orli odbyło się spotkanie pn. "Most wymiany Kulturowo/Turystycznej między Powiatem Hajnówka a Nowy Targ".

Spotkanie ze Zbyszkiem Konopka i jego rodziną, mieszkającymi w małej wsi położonej na stokach Gorców Hubie, miało na celu przybliżenie tradycji i obyczajów tego regionu. Pan Zbyszek oprócz bycia Gazdą, jest także przewodnikiem Górskim. Na nizinnym Podlasiu, na skraju Puszczy Białowieskiej mieszkają zaś Bogusława Czarkowska i Tomasz Onikijuk, którzy swoje wędrówki dokumentują w filmach i zdjęciach. Ukazują krajobraz, wielokulturowość oraz historię regionu, tym samym przyczyniając się do pokazania „w świecie” swojej małej ojczyzny.

Obie grupy połączyła wspólna pasja wędrowania, miłość do miejsca, w którym mieszkają oraz chęć wymiany doświadczeń i stworzenia mostu między Pieninami a Puszczą Białowieską.

Podczas spotkania prezentowany był film, realizowany podczas wizyty u Pana Zbigniewa Konopka. Następnie goście opowiedzieli o stroju góralskim, z czego się składa i co oznacza każdy element. Na koniec odbyła się degustacja oscypka oraz korbacza z regionu Pienin.


Created by raptorf22