Aktualności

Tak minęły ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury!

Dzięki feriom zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Orli dzieci nie miały czasu na nudę. Zajęcia były urozmaicone, począwszy od zajęć plastycznych, ruchowych, poprzez gry i zabawy świetlicowe - kończąc na wyjazdach rekreacyjno – edukacyjnych.

Teatr Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa zabrał dzieci na "Spotkanie z Piratami", gdzie czekały na nie konkursy, zabawy i gry zręcznościowe z nagrodami.

W Muzeum w Bielsku Podlaskim uczestnicy ferii obejrzeli wystawę "Świat Skamieniałości" ukazującą przyrodniczą przeszłość naszej planety widzianą przez pryzmat skamieniałości. Na koniec odbyły się warsztaty paleontologiczne podczas których wykonywano gipsowe odlewy.

Odwiedziny Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej pomogły zrozumieć uczestnikom wyjazdu warunki dawnego życia na wsi. Dzieci dowiedziały się jak powstawały wyroby z gliny, poznały tajemnice pracy kowala.

Oczywiście czasu na zabawę nie zabrakło, dzieci odwiedziły także salę gier i zabaw "Hula-Kula".

Największą atrakcją okazał się wyjazd do Białegostoku do Centrum im. Ludwika Zamenhofa na ferie z klockami Lego. Dzieci mogły zobaczyć makietę Pałacu Branickich zbudowaną z 15 tysięcy klocków a następnie spróbować swoich sił w tworzeniu własnych budowli.

Na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy, na którym dzieci prezentowały swoje maski i stroje karnawałowe.

Pracownicy GOK składają serdeczne podziękowania Pani Marii Tomczuk Dyrektorowi Zespołu Szkół w Orli za udostępnienie pomieszczeń budynku na organizację zajęć.


Created by raptorf22