Aktualności

Białoruski Festyn Ludowy "Orlańskie Spotkania"

W sobotę 29 sierpnia 2015 r. w pełnym słońcu i w sympatycznej atmosferze upłynął kolejny Białoruski Festyn Ludowy "Orlańskie Spotkania". Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Orla Piotr Selwesiuk witając zgromadzonych gości oraz mieszkańców Orli, sąsiednich miejscowości i osoby przyjezdne.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pan Robert Tyszkiewicz i Pan Aleksander Sosna - Posłowie na Sejm RP, Pan Eduard Szwajko - Radca Ambasady Republiki Białoruś w RP i Dyrektor Kulturalnego Centrum Białorusi w Polsce oraz licznie przybyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i rządowych jednostek organizacyjnych w tym: Pan Sławomir Jerzy Snarski - Starosta Bielski w Bielsku Podlaskim, Pan Piotr Bożko - Wicestarosta Bielski w Bielsku Podlaskim.

Zgromadzona publiczność mogła zapoznać się z repertuarem gminnych zespołów: "Orlanie", "Malinki", "Werwoczki", "Fermata", "1/3", "Trzy palce". Nie mogło zabraknąć także gościnnych wykonawców: "Wrzosy" z Wilanowa, "Ruczajok" z Białowieży, "Żawaranki" z Mochnatego, "Kalinka" z Białegostoku, "Narwa" z Narwi, oraz "Art. Pronar" z Narwi. Gwoździem programu okazał się występ zespołu "Kupalinka" z Białorusi. Zespół zaprezentował żywiołowość i piękne głosy artystów, które wzbudziły zachwyt wśród widzów.

Uczestnicy imprezy mogli poczuć smak regionalnych potraw oraz podziwiać rękodzieło ludowe, które oferowały stoiska zaprzyjaźnionych gmin. Swoje ekspozycje zaprezentowały również Bank Spółdzielczy w Bielsku Podlaskim i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bielsku Podlaskim. Można było także nabyć za symboliczną złotówkę wystawione książki przez Gminną Bibliotekę w Orli. Schronisko "Ciapek" z Hajnówki przeprowadziło loterię fantową na rzecz swoich podopiecznych.

Przy okazji festynu zostały ogłoszone wyniki IX edycji konkursu na "Najlepiej utrzymaną posesję na terenie Gminy Orla".

Organizatorzy nie zapomnieli także o atrakcjach dla dzieci. Najmłodsi dokazywali na ośmiometrowej dmuchanej zjeżdżalni, próbowali swoich sił w środku kul wodnych, prezentowali akrobacje na bangee, a dla najodważniejszych wyzwaniem była jazda na byku rodeo.

Festyn zakończył pokaz sztucznych ogni, a po nim zabawa z zespołem "Zorka" do późnych godzin nocnych.

Dobra aura pogodowa i artystyczna, a także zapał widzów do zabawy sprawiły, że festyn był udaną imprezą. Miejmy nadzieję, że "Orlańskie Spotkania" na długo zapiszą się w pamięci przybyłych gości.

Festyn "Orlańskie Spotkania" sponsorowali:

1) IKEA INDUSTRY POLAND SP. Z O.O. ODDZIAŁ ORLA
2) STEEL - BUILDING SP. Z O.O. Z POZNANIA
3) P.T.H.U. "MARTEN" - JAN KUNA Z KOSZEL
4) PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO - ASENIZACYJNE "ASTWA" SP. Z O.O. Z BIAŁEGOSTOKU, STANISŁAW ŁUNIEWSKI, ARTUR ŁUNIEWSKI
5) BANK SPÓŁDZIELCZY Z BIELSKA PODLASKIEGO
6) PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWE - ANDRZEJ KUPTEL Z ORLI
7) GOSPODARSTWO ROLNE - ANDRZEJ BRZOZOWSKI Z PARCEWA
8) FIRMA "NAFTAN" SP. Z O.O. Z OLEKSZ, MARCIN SZYMCZUK , JERZY MONACHOWICZ
9) JAN KACZAN
10) SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY "JANEK" Z ORLI, TOMASZ GAWRYLUK
WSZYSTKIM SPONSOROM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE WSPARCIE!


Created by raptorf22