Aktualności

RELACJA Z OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ"

Za nami impreza plenerowa pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz", która odbyła się 24 czerwca 2015 r. W Orli. Na miejsce startu, przed Gminną Biblioteką Publiczną w Orli, stawiło się blisko 40 osób, od najmłodszych 6 latków poprzez ich rodziców oraz przedstawicieli seniorów. Pomarańczowy korowód szczęśliwie zakończył swą edukacyjną podróż po Orli na polanie leśnej pod Zielonym Dębem.

Celem rajdu było zintegrowanie czytelników oraz upowszechnienie czytelnictwa. Poprzez szalone zabawy udało nam się zjednoczyć najmłodszych czytelników z dorosłymi, którzy, jak widać na zdjęciach, przez chwilę też poczuli się jak dzieci. Zabawy z książkami udowodniły, że czytanie i biblioteka, to bardzo wartościowa alternatywa dla komputera. Nie koniecznie musi kojarzyć się z nudą i sztampowym podejsciem do odbiorcy tekstu. Okazuje się, że książkę, oprócz tego, że można czytać - można też wozić na wycieczki rowerowe, można nosić na głowie, można wspólnie przytulać plecami z ulubionym kolegą. Misja organizatorów została osiągnięta. Książka połączyła wszystkich rowerzystów, bez wględu na wiek, płeć czy przekonania.

Serdeczne podziękowania Panu Wójtowi Gminy Orla za Patronat Honorowy nad rajdem, Paniom z Gminnego Osrodka Kultury w Orli za współorganizację i nieocenioną pomoc, jak również wszystkim naszym sponsorom, tym komercyjnym oraz prywatnym, a także wielki ukłon w stronę uczestników.

Obszerniejsza fotorelacja pod adresem: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009235389218


Created by raptorf22