Aktualności

WIGILIA DLA SAMOTNYCH

W dniu 5 stycznia 2013 r. w Zespole Szkół w Orli odbyła się "Wigilia dla Samotnych" organizowana, jak co roku, przez Wójta Gminy Orla i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Orli. 25 osób z terenu Gminy Orla, którym w świątecznym czasie doskwierała samotność, zasiadło przy stole pełnym tradycyjnych wigilijnych potraw.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili zaproszeni goście: ksiądz Anatol Tokajuk - Wikariusz Parafii Prawosławnej w Orli, który rozpoczął spotkanie wspólną modlitwą, Dymitr Martynowicz - psalmista. W uroczystościach wzięli także udział Pan Aleksander Klin - Przewodniczący Rady Gminy Orla, Pan Mirosław Bałło - Radny Rady Powiatu Bielskiego. Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Pan Piotr Selwesiuk, który złożył zebranym najserdeczniejsze życzenia na zbliżające się święta Bożego Narodzenia oraz życzył zdrowia, wszelkiej pomyślności w nowym 2013 roku.

Uroczyste spotkanie uświetniły bożonarodzeniowe piosenki i kolędy wykonane przez dziecięcy zespół "1/3" działający przy Zespole Szkół w Orli oraz młodzieżowy chór Parafii Prawosławnej w Orli, a także występ zespołu "Korniki" działającego przy GOK w Orli.

Zaproszeni mieszkańcy gminy otrzymali na zakończenie uroczystości drobne upominki.

Galeria zdjęć

Created by raptorf22